Książkowe prezenty na mikołajki 2021 – 5 propozycji

Hoł, hoł, hoł! Już czas! Wielkimi krokami zbliża się okres wręczania sobie nawzajem miłych podarunków, od których od razu robi się cieplej i zima wydaje się jakoś mniej straszna. Poniżej znajdziecie (nie tylko) książkowe prezenty na mikołajki – 5 propozycji upominków dla młodszych i starszych.

Książkowe prezenty na mikołajki 2021

(Nie tylko) książkowe prezenty na mikołajki

Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie Monika Utnik-Strugała książkowe prezenty na mikołajki

Idą święta! – Monika Utnik-Strugała

Na początek propozycja dla najmłodszych czytelników. Skoro są już mikołajki, oznacza to, że tuż za rogiem widać Boże Narodzenie!

Jak wyglądają świąteczne zwyczaje na całym świecie? Czym różnią się od tych, które znamy z domu? O tym opowiada książka Moniki Utnik-Strugały, przepięknie zilustrowana przez Ewę Poklewską-Poziełło.

Link do książki: Idą święta! >>

Romans pod choinkę Katarzyna Bester książkowe prezenty na mikołajki

Romans pod choinkę – Katarzyna Bester

A jeśli grudniowy klimat mają poczuć nieco starsi czytelnicy, w magię świąt wprowadzi ich gwiazdkowa komedia romantyczna autorstwa Katarzyny Bester.

Ray Colton, młody nowojorczyk, jak ognia unika wszelkiego rodzaju romansów. Zraniony w przeszłości, nie ma ochoty łamać sobie serca na nowo. Los płata mu jednak figla, stawiając na jego drodze Everly: kiedy ktoś napada na młodą kobietę, Ray wybawia ją z opresji. Jak skończy się ta niecodzienna znajomość?

Link do książki: Romans pod choinkę >>

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku Sara Gay Forden

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku  – Sara Gay Forden

O tej historii ostatnio mówi się wszędzie, głównie za sprawą ekranizacji Ridleya Scotta, która na dniach będzie miała premierę w polskich kinach. W obsadzie zobaczymy m.in. Lady Gagę, Adama Drivera, Jareda Leto, Ala Pacino i Jeremy’ego Ironsa.

Dom Gucci przybliża czytelnikom burzliwą historię rodziny, która 100 lat temu (!) zapoczątkowała światowe imperium mody. To opowieść o wielkich intrygach, gigantycznych fortunach, luksusie, sławie i cenie, jaką czasem przychodzi za nie zapłacić.

Link do książki: Dom Gucci >>

Diabeł stróż Marek Krajewski

Diabeł stróż – Marek Krajewski

Dobrym pomysłem na mikołajkowy prezent dla amatorów nieco mocniejszych wrażeń będzie powieść kryminalna. Tym razem w odsłonie retro, od mistrza gatunku, czyli Marka Krajewskiego.

We Wrocławiu w 1934 roku podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Niedługo potem ginie jego kochanka. Śledztwo w sprawie tych zbrodni prowadzi do grupy ludzi, którzy mszczą się za swoje doświadczenia.

Link do książki: Diabeł stróż >>

Potwory do szafy Granna

Potwory do szafy – Granna

Na koniec, zamiast książki, gra planszowa ilustrowana przez Macieja Szymanowicza, która pomaga ćwiczyć pamięć i koncentrację. Rozgrywka może mieć dwa warianty: oparty na współpracy lub rywalizacji.

Zadaniem graczy jest przeganianie potworów, które próbują po zmroku wyjść na zewnątrz. Zainteresowanie najmłodszych wzbudza ciekawie zaprojektowane pudełko w formie otwieranej szafy.

Link do gry: Potwory do szafy >>

Książkowe prezenty na mikołajki 2021

Więcej mikołajkowych inspiracji prezentowych znajdziecie na stronie promocji:

Najlepsze prezenty na mikołajki

Zobacz także:

Przeczytaj także