Atrakcyjne prezenty dla dzieci w wieku 9-12 lat

Nastolatki to zdecydowanie wymagająca grupa odbiorców naszych świątecznych prezentów. Rodzice, wujkowie, dziadkowie głowią się, zastanawiają, co zrobić, żeby ich nastoletnie, albo już wkrótce nastoletnie pociechy dostały prezent, z którego będą zadowolone. Spieszę z pomocą, aby ułatwić im to zadanie.

W tym miejscu przygotowałam listę prezentów, na której znajdziecie wiele bestsellerowych hitów prezentowych dla dzieci w wieku 9-12 lat. Wśród nich jest kilka wspaniałych gier planszowych. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pozwolą wam uczestniczyć wraz z dziećmi we wspaniałej zabawie.

SplendorSplendor

Bestsellerowy Splendor to gra, w której można handlować klejnotami, kopalniami, środkami transportu i generalnie bogacić się, aż miło. Chociaż główny cel to przede wszystkim prestiż. Gra wydaje się skomplikowana, jednak mogą w nią grać już 4-latki. Zdobywca tytułu: Gra 2015 roku.

K2K2

Kolejny planszówkowy bestseller. Dzięki tej grze uczestnicy czują się jak prawdziwi członkowie wyprawy wspinaczkowej na K2. Gdzie warto ustawić namiot? Czy wszyscy przetrwają tę arcytrudną wyprawę? I w końcu: komu uda się zdobyć szczyt jednego z najtrudniejszych ośmiotysięczników na świecie?

bard_18076Było sobie życie

Dla wielu współczesnych 30-latków Było sobie życie bardzo mocno kojarzy się z czasami dzieciństwa. To właśnie wtedy w telewizji można było obejrzeć tę fascynującą bajkę. Teraz dzięki grze planszowej o tym samym tytule, kolejne pokolenia mogą udać się prosto w głąb ludzkiego ciała i zrozumieć, jak funkcjonuje ten jeden z najbardziej fascynujących organizmów na Ziemi. Gra, która bawi i uczy.

Gra KolejkaGra Kolejka

Współczesne polskie dzieci nie mają pojęcia, czym były kolejki w okresie PRL-u, ba! Czasami nawet ich rodzice, tego nie wiedzą. Ale nie przeszkodzi im to świetnie bawić się podczas rozgrywki w grze Kolejka. Podobnie jak w tamtych, trochę dziwacznych czasach, także tutaj uczestnicy stoją w kolejkach. Walka o potrzebne towary właśnie się zaczęła! Bestseller w kategorii: gry planszowe.

Postaw na milionPostaw na milion

Teleturniej Postaw na milion wciąż jest emitowany w TVP2 i zyskał grono wiernych fanów. Teraz dzięki grze bazującej na teleturnieju, każdy może poczuć się jak uczestnik telewizyjnej rozgrywki. Uczestniczy zaczynają grę z pulą miliona złotych i tylko od ich wiedzy zależy, jak dużo pieniędzy uda im się zachować. Fantastyczna zabawa dla całej rodziny.

Jungle SpeedJungle Speed

Jungle Speed to gra, która ma dosłownie 4 zasady, może w nią grać dowolna liczba osób, a wszystko polega na tym, żeby złapać drewniany totem. Gra idealnie wciąga do wspaniałej zabawy całe rodziny, przyjaciół, a nawet obcych sobie ludzi. Wystarczy zaprosić wszystkie osoby do gry i świetnie się bawić. Proste. 🙂

Superszybki pociąg pasażerskiSuperszybki pociąg pasażerski

Pociąg LEGO to marzenie wielu dzieci. W przeciwieństwie do wielu zabawek tego typu, w pociągu z legendarnych, duńskich klocków naprawdę można przewozić pasażerów. To jedna z najlepszych cech zabawy tym zestawem LEGO, oczywiście zaraz po samodzielnym zbudowaniu całego składu.

Superfarmer z RanchaSuperfarmer z Rancha

Planszowe gry ekonomiczne biją teraz rekordy popularności w krajach rozwiniętych. Superfarmer z Rancha nie jest typową grą tego rodzaju, ale także pozwala dzieciom doskonalić umiejętności matematyczne i wprowadza je w podstawy ekonomii. Grę zaprojektował słynny polski matematyk. Udało mu się zachęcić miliony dzieci na świecie do pokochania liczb i rozbudowywania pokładów swoich szarych komórek. Gra jest międzynarodowym bestsellerem.

Gorący ziemniakGorący ziemniak

Pozbądź się gorącego ziemniaka! A jak to zrobić? Trzeba szybko odpowiadać na pytania i przekazać “palącego gościa” komuś innemu. Uff było gorąco! Kto się zagapi, może spaść na sam dół planszy. W grze panuje pośpiech, poganianie i lekka panika, co w skrócie oznacza: pyszną zabawę. 🙂

 

Pingwiny z MadagaskaruPingwiny z Madagaskaru

Gra z pewnością spodoba się fanom bajki Madagaskar. Dzieciaki przeniosą się prosto do Zoo w Central Parku. Będą musiały pozyskać przychylność legendarnego króla Juliana, a także pozbyć się niechcianych zwierząt z parku (tak, takie też tam są). Zupełnie innym rodzajem frajdy będzie poruszanie się po grze – pionkami z podobizną pingwinów. 🙂

 

 

Współczesne gry planszowe potrafią wciągnąć do wspaniałej zabawy całe rodziny. Są świetnie wykonane, mają interesującą fabułę i niejednokrotnie stanowią doskonałe źródło wiedzy o świecie, przedmiotach ścisłych lub geografii. Takie prezenty 5 w 1. 🙂

A może wśród waszych dorastających pociech są fani Gwiezdnych Wojen? Jeżeli tak, z pewnością zainteresują ich nasze propozycje prezentów, które znajdziecie tutaj. 🙂

 

Przeczytaj także